Fitness

Vi tilbyder dig fitness træning i en klasse for sig selv. Her skaber vi resultater der kan mærkes, ses og føles. Uddannede instruktører hjælper dig til at nå dine mål.

Få det optimale ud af din træning med holdtræning, fri adgang til 50 meter bassin og sauna, samt individuel træning.

Vi har mange forskellige former for holdtræning både i vand og på land. Prøv vores WaterGym- og WaterCross holdtræning.

noshow
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
09:00 - 09:55 WaterCross Rebecca Zech Svømmehal: Fun Pool Book
10:45 - 12:00 YOGA June Skåring Fitness: Sal1 Book
16:30 - 16:55 Core 25 Mads Andersen Fitness: Frirum Book
17:00 - 17:55 Bike 1 Mads Andersen Fitness: Biking Book
17:15 - 17:40 TABATA 25 Bitten Sørensen Fitness: Frirum Book
17:45 - 18:10 TRX 25 Bitten Sørensen Fitness: Frirum Book
18:15 - 18:40 FoamRoller 25 Bitten Sørensen Fitness: Sal1 Book
18:30 - 19:25 Funktionel Træning Terese Engstrup Fitness: Frirum Book
19:30 - 20:25 SWIM Mads Andersen Svømmehal: Fun Pool Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
07:00 - 07:55 Bike 1 Rebecca Zech Fitness: Biking Book
09:00 - 09:55 BOLD Rebecca Zech Fitness: Sal1 Book
10:00 - 10:50 Udstræk og afspænding Rebecca Zech Fitness: Sal1 Book
17:00 - 17:55 Tabata - udendørs WWR Kicki N. M. Hoe Book
17:00 - 17:55 Bike Intro Lisbeth Grove Mikkelsen Fitness: Biking Book
18:15 - 19:10 Foamroller/Cross - udendørs WWR Kicki N. M. Hoe Fitness: Frirum Book
19:30 - 19:55 WaterCross 25 Kicki N. M. Hoe Svømmehal: Fun Pool Book
20:00 - 20:25 WaterGym 25 Kicki N. M. Hoe Svømmehal: Fun Pool Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
08:00 - 08:55 WaterCross Mads Andersen Svømmehal: Fun Pool Book
17:00 - 17:55 Bike 1 Kathrine Vajse Fitness: Biking Book
17:15 - 17:40 BOLD Rebecca Zech Fitness: Sal1 Book
17:45 - 18:10 TRX Rebecca Zech Fitness: Frirum Book
18:15 - 18:40 Bodytoning 25 Rebecca Zech Fitness: Sal1 Book
18:45 - 19:25 Udstræk og afspænding Rebecca Zech Fitness: Sal1 Book
19:30 - 20:25 CrossDance TM Maria Sjøqvist Fitness: Sal1 Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
06:30 - 07:15 Bike 45 Regitze Floor Vittrup Fitness: Biking Book
09:00 - 09:55 WaterCross Rebecca Zech Svømmehal: Fun Pool Book
16:00 - 16:55 Bike 2 Pia Vajse Fitness: Biking Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
08:05 - 08:55 Udendørs løbehold Lisbeth Grove Mikkelsen Fitness: Frirum Book
09:00 - 09:55 Bike 1 Mads Andersen Fitness: Biking Book
09:00 - 09:25 Intro Cross Sofie Møller Fitness: Frirum Book
09:30 - 09:55 TRX Sofie Møller Fitness: Frirum Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
09:00 - 09:55 Bike 1 Mads Andersen Fitness: Biking Book
10:00 - 10:55 TABATA Sofie Møller Fitness: Frirum Book
11:00 - 12:15 YOGA Laila Dalsgaard Fitness: Sal1 Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
08:00 - 08:55 WaterGym Kicki N. M. Hoe Svømmehal: Fun Pool Book
09:15 - 10:00 Bike 45 Kicki N. M. Hoe Fitness: Biking Book
09:30 - 10:25 Pilates June Skåring Fitness: Sal1 Book
17:00 - 17:55 Bike 1 Kenneth Hansen Fitness: Biking Book
17:15 - 17:40 Cross 25 Sofie Møller Fitness: Frirum Book
17:45 - 18:10 Bodytoning 25 Sofie Møller Fitness: Frirum Book
18:15 - 18:40 TABATA 25 Sofie Møller Fitness: Frirum Book
18:30 - 19:25 CrossDance TM Maria Sjøqvist Fitness: Sal1 Book
18:45 - 19:10 Mave/Ryg 25 Sofie Møller Fitness: Frirum Book
19:30 - 20:25 WaterCross Sofie Møller Svømmehal: Fun Pool Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
09:00 - 09:55 WaterCross Rebecca Zech Svømmehal: Fun Pool Book
10:45 - 12:00 YOGA June Skåring Fitness: Sal1 Book
16:30 - 16:55 Core 25 Mads Andersen Fitness: Frirum Book
17:00 - 17:55 Bike 1 Mads Andersen Fitness: Biking Book
17:15 - 17:40 TABATA 25 Bitten Sørensen Fitness: Frirum Book
17:45 - 18:10 TRX 25 Bitten Sørensen Fitness: Frirum Book
18:15 - 18:40 FoamRoller 25 Bitten Sørensen Fitness: Sal1 Book
18:30 - 19:25 Funktionel Træning Terese Engstrup Fitness: Frirum Book
19:30 - 20:25 SWIM Mads Andersen Svømmehal: Fun Pool Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
07:00 - 07:55 Bike 1 Rebecca Zech Fitness: Biking Book
09:00 - 09:55 BOLD Rebecca Zech Fitness: Sal1 Book
10:00 - 10:50 Udstræk og afspænding Rebecca Zech Fitness: Sal1 Book
17:00 - 17:55 Bike Intro Lisbeth Grove Mikkelsen Fitness: Biking Book
17:15 - 18:10 TABATA Kicki N. M. Hoe Fitness: Frirum Book
18:15 - 19:10 Cross og foamroller Kicki N. M. Hoe Fitness: Frirum Book
19:30 - 19:55 WaterCross 25 Kicki N. M. Hoe Svømmehal: Fun Pool Book
20:00 - 20:25 WaterGym 25 Kicki N. M. Hoe Svømmehal: Fun Pool Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
08:00 - 08:55 WaterCross Mads Andersen Svømmehal: Fun Pool Book
17:00 - 17:55 Bike 1 Kathrine Vajse Fitness: Biking Book
17:15 - 17:40 BOLD Rebecca Zech Fitness: Sal1 Book
17:45 - 18:10 TRX Rebecca Zech Fitness: Frirum Book
18:15 - 18:40 Bodytoning 25 Rebecca Zech Fitness: Sal1 Book
18:45 - 19:25 Udstræk og afspænding Rebecca Zech Fitness: Sal1 Book
19:30 - 20:25 CrossDance TM Maria Sjøqvist Fitness: Sal1 Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
06:30 - 07:15 Bike 45 Regitze Floor Vittrup Fitness: Biking Book
09:00 - 09:55 WaterCross Rebecca Zech Svømmehal: Fun Pool Book
16:00 - 16:55 Bike 2 Pia Vajse Fitness: Biking Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
08:05 - 08:55 Udendørs løbehold Lisbeth Grove Mikkelsen Fitness: Frirum Book
09:00 - 09:55 Bike 1 Kenneth Hansen Fitness: Biking Book
09:00 - 09:25 Intro Cross Bitten Sørensen Fitness: Frirum Book
09:30 - 09:55 TRX Bitten Sørensen Fitness: Frirum Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
09:00 - 09:55 Bike 1 Lisbeth Grove Mikkelsen Fitness: Biking Book
10:00 - 10:55 TABATA Bitten Sørensen Fitness: Frirum Book
11:00 - 12:15 YOGA Laila Dalsgaard Fitness: Sal1 Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
08:00 - 08:55 WaterGym Mads Andersen Svømmehal: Fun Pool Book
09:15 - 10:00 Bike 45 Mads Andersen Fitness: Biking Book
09:30 - 10:25 Pilates June Skåring Fitness: Sal1 Book
16:45 - 17:25 Bike 45 Kenneth Hansen Fitness: Biking Book
17:15 - 17:40 Cross 25 Sofie Møller Fitness: Frirum Book
17:30 - 18:25 Bike 1 Kenneth Hansen Fitness: Biking Book
17:45 - 18:10 Bodytoning 25 Sofie Møller Fitness: Frirum Book
18:15 - 18:40 TABATA 25 Sofie Møller Fitness: Frirum Book
18:30 - 19:10 Bike 45 Kathrine Vajse Fitness: Biking Book
18:45 - 19:10 Mave/Ryg 25 Sofie Møller Fitness: Frirum Book
18:45 - 19:40 CrossDance TM Maria Sjøqvist Fitness: Sal1 Book
19:15 - 20:15 Bike 1 Kathrine Vajse Fitness: Biking Book
19:30 - 20:25 WaterCross Sofie Møller Svømmehal: Fun Pool Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
09:00 - 09:55 WaterCross Rebecca Zech Svømmehal: Fun Pool Book
10:45 - 12:00 YOGA June Skåring Fitness: Sal1 Book
16:15 - 16:40 Core 25 Mads Andersen Fitness: Frirum Book
16:45 - 17:25 Bike 45 Mads Andersen Fitness: Biking Book
17:15 - 17:40 TABATA 25 Bitten Sørensen Fitness: Frirum Book
17:30 - 18:25 Bike 1 Mads Andersen Fitness: Biking Book
17:45 - 18:10 TRX 25 Bitten Sørensen Fitness: Frirum Book
18:15 - 18:40 FoamRoller 25 Bitten Sørensen Fitness: Sal1 Book
18:30 - 19:10 Bike 45 Mads Andersen Fitness: Biking Book
18:30 - 19:25 Funktionel Træning Terese Engstrup Fitness: Frirum Book
19:30 - 20:25 SWIM Mads Andersen Svømmehal: Fun Pool Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
07:00 - 07:55 Bike 1 Rebecca Zech Fitness: Biking Book
09:00 - 09:55 BOLD Rebecca Zech Fitness: Sal1 Book
10:00 - 10:55 Udstræk og afspænding Rebecca Zech Fitness: Sal1 Book
17:00 - 17:25 Bike Intro Lisbeth Grove Mikkelsen Fitness: Biking Book
17:15 - 18:10 TABATA Fitness: Frirum Book
17:30 - 18:25 Bike 1 Lisbeth Grove Mikkelsen Fitness: Biking Book
18:15 - 19:10 Cross og foamroller Fitness: Frirum Book
18:30 - 19:10 Bike 45 Lisbeth Grove Mikkelsen Fitness: Biking Book
19:30 - 19:55 WaterCross 25 Svømmehal: Fun Pool Book
20:00 - 20:25 WaterGym 25 Svømmehal: Fun Pool Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
08:00 - 08:55 WaterCross Mads Andersen Svømmehal: Fun Pool Book
17:00 - 17:55 Bike 1 Kathrine Vajse Fitness: Biking Book
17:15 - 17:40 BOLD 25 Rebecca Zech Fitness: Sal1 Book
17:45 - 18:10 TRX 25 Rebecca Zech Fitness: Frirum Book
18:15 - 18:40 Bodytoning 25 Rebecca Zech Fitness: Sal1 Book
18:45 - 19:25 Udstræk og afspænding Rebecca Zech Fitness: Sal1 Book
19:30 - 20:25 CrossDance TM Maria Sjøqvist Fitness: Sal1 Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
06:30 - 07:15 Bike 45 Regitze Floor Vittrup Fitness: Biking Book
09:00 - 09:55 WaterCross Rebecca Zech Svømmehal: Fun Pool Book
16:00 - 16:55 Bike 2 Pia Vajse Fitness: Biking Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
08:05 - 08:55 Udendørs løbehold Lisbeth Grove Mikkelsen Fitness: Frirum Book
09:00 - 09:25 Intro Cross Rebecca Zech Fitness: Frirum Book
09:00 - 09:55 Bike 1 Regitze Floor Vittrup Fitness: Biking Book
09:30 - 09:55 TRX Rebecca Zech Fitness: Frirum Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
09:00 - 09:55 Bike 1 Kathrine Vajse Fitness: Biking Book
10:00 - 10:55 TABATA Rebecca Zech Fitness: Frirum Book
11:00 - 12:15 YOGA Laila Dalsgaard Fitness: Sal1 Book
Tid Holdnavn Instruktør Sted Book
08:00 - 08:55 WaterGym Rebecca Zech Svømmehal: Fun Pool Book
09:15 - 10:00 Bike 45 Rebecca Zech Fitness: Biking Book
09:30 - 10:25 Pilates June Skåring Fitness: Sal1 Book
16:45 - 17:25 Bike 45 Kenneth Hansen Fitness: Biking Book
17:15 - 17:40 Cross 25 Sofie Møller Fitness: Frirum Book
17:30 - 18:25 Bike 1 Kenneth Hansen Fitness: Biking Book
17:45 - 18:10 Bodytoning 25 Sofie Møller Fitness: Frirum Book
18:15 - 18:40 TABATA 25 Sofie Møller Fitness: Frirum Book
18:30 - 19:10 Bike 45 Kathrine Vajse Fitness: Biking Book
18:45 - 19:10 Mave/Ryg 25 Sofie Møller Fitness: Frirum Book
18:45 - 19:40 CrossDance TM Maria Sjøqvist Fitness: Sal1 Book
19:15 - 20:15 Bike 1 Kathrine Vajse Fitness: Biking Book
19:30 - 20:25 WaterCross Sofie Møller Svømmehal: Fun Pool Book
noshow



Ved afmelding af holdtræning, skal dette ske inden 2 timer før holdstart.

Ved udeblivelse fra tilmeldt holdtræning, bliver abonnementet tillagt et gebyr på 25 kr. ved Nets abonnementer / 3 træningsdage for kontant abonnementer. Der kan forekomme ændringer af holdene.

Åbningstider

Vær opmærksom på, at de forskellige områder i Water & Wellness har forskellige åbningstider.

Se åbningstider for fitness her

Priser

Vær opmærksom på, at de forskellige områder i Water & Wellness har forskellige indgangspriser. 

Se priser for fitness medlemsskaber her

Omklædningsfaciliteter

Vi har bådet et herre- og dameomklædningsrum i Fitness afdelingen.

Skabene i alle omklædningsrummene låses og åbnes med chiparmbåndet, som udleveres i receptionen ved køb af entrébillet.

Hvis du har spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os!

70 26 00 06